Hľadať

Produkty Ecover môžete nájsť u nasledujúcich predajcov: DM, 101 Drogerie (Krajcik), Karmen, Alza.sk, Mall.sk.

Nemáme certifikát na 100 % vegánske výrobky. Naše výroba je však čisto vegánska. Naše výrobky neobsahujú zložky živočíšneho pôvodu a nie sú testované na zvieratách.

Ecover verí, že v rámci vývoja a výroby produktov pre domácnosť nesmie dochádzať k týraniu zvierat. Sme hrdými nositeľmi certifikátu Leaping Bunny. Celosvetový program Leaping Bunny vyžaduje dodržiavanie noriem proti týraniu zvierat, a to nad rámec bežných právnych požiadaviek

Všetky naše vlastné značkové produkty pre domácnosť a čistiace prostriedky sú schválené v súlade s medzinárodným programom Leaping Bunny proti týraniu zvierat, čo je medzinárodne uznávaný štandard pre produkty, pri ktorých vývoji a výrobe nedochádza k týraniu zvierat. Držíme sa zásady pevne daného dátumu ukončenia nákupu surovín, ktoré nespĺňajú vyššie uvedené požiadavky, a proaktívne monitorujeme našich dodávateľov, aby sme sa uistili, že naše produkty aj naďalej zodpovedajú kritériám certifikácie Leaping Bunny. Systém monitorovania našich dodávateľov podlieha zároveň nezávislému auditu.

Viac informácií o certifikáte a kritériách certifikácie Leaping Bunny nájdete na www.crueltyfreeinternational.org.

Ecover verí, že v rámci vývoja a výroby produktov pre domácnosť nesmie dochádzať k týraniu zvierat. Sme hrdými nositeľmi certifikátu Leaping Bunny. Celosvetový program Leaping Bunny vyžaduje dodržiavanie noriem proti týraniu zvierat, a to nad rámec bežných právnych požiadaviek.

Všetky naše vlastné značkové produkty pre domácnosť a čistiace prostriedky sú schválené v súlade s medzinárodným programom Leaping Bunny proti týraniu zvierat, čo je medzinárodne uznávaný zlatý štandard pre produkty, pri ktorých vývoji a výrobe nedochádza k týraniu zvierat. Držíme sa zásady pevne daného dátumu ukončenia nákupu surovín, ktoré nespĺňajú vyššie uvedené požiadavky, a proaktívne monitorujeme našich dodávateľov, aby sme sa uistili, že naše produkty aj naďalej zodpovedajú kritériám certifikácie Leaping Bunny. Systém monitorovania našich dodávateľov podlieha zároveň nezávislému auditu.

Viac informácií o certifikáte a kritériách certifikácie Leaping Bunny nájdete na www.crueltyfreeinternational.org.

V spoločnosti Ecover chceme, aby ste si mohli vybrať produkty, ktoré zodpovedajú vášmu životnému štýlu. Preto volíme biologicky rozložiteľné zložky rastlinného pôvodu, čo najviac je to možné. To je dôvod, prečo používame zložky, ako je cukor z kukurice, kokosový, repkový a slnečnicový olej. Uprednostňujeme rastlinné zložky, ale niekedy musíme využiť aj syntetické. Je to z dôvodu zaistenia bezpečnosti, účinnosti alebo preto, že neexistuje iná alternatíva.

Hoci slovo „chemikália“ naberá na zlej povesti, je dobré mať na pamäti, že aj my ľudia sme tvorení chemickými zložkami. Banán. Taktiež z chemikálií. Voda, áno – vodík a kyslík. Pre nás sa nič nezmenilo. Naša snaha voliť biologicky rozložiteľné zložky rastlinného pôvodu je neotrasiteľná ako vždy.

Kde je to možné, usilujeme o nákup zložiek rastlinného pôvodu a ľahko dostupných minerálov miesto zložiek založených na rope.

Naše vône v sebe kombinujú premyslene vybrané syntetické zložky a zložky rastlinného pôvodu, čím je možné dosiahnuť najpríjemnejší zážitok. Vône tvoria menej než 1 % obsahu našich výrobkov.

Je pravdou, že aj čistiace produkty majú stanovený dátum odporúčanej spotreby! Všetky naše produkty vydržia prinajmenšom 18 mesiacov, takže máte dostatok času produkt vo svojej domácnosti spotrebovať. Dátum výroby je možné vysledovať podľa čísla šarže, ktorým je každý produkt označený.

Všetky naše plastové fľaše (okrem dávkovačov a viečok) je možné v značnej miere recyklovať. Je to pre nás veľmi dôležité, pretože nie sme priaznivci ukladania odpadu na skládky.

Väčšina našich fliaš (okrem dávkovačov a viečok) je nielen recyklovateľná, ale je tiež vyrobená z recyklovaných plastov. Snažíme sa, ak možno, používať to, čo už je v obehu a neprodukovať ďalší odpad.

Snažíme sa používať čo najväčšie množstvo recyklovaných plastov. Väčšina fliaš, ktoré predávame, je vyrobená zo 100 % recyklovaných plastov podľa ISO 14021. Uzávery a dávkovače obsahujú 30 – 50 % recyklovaných plastov.

Odporučili by sme dávať všetky pracie prípravky do dávkovača.

Náš Univerzálny gél na pranie bielizne môžete naniesť priamo na oblečenie. Oblečenie okamžite vyperte a nenechávajte prípravok zaschnúť. Naše gély na pranie farebnej bielizne, naopak, neodporúčame nanášať priamo na oblečenie, keďže môže dôjsť k zošediveniu bielizne.

Áno, prípravok Ecover na vlnu a hodváb má značku Woolmark, takže je vhodný na tieto materiály. Aj aviváž Ecover je možné používať na vlnu a hodváb. Napriek tomu by sme na vlnené oblečenie odporučili používať menšie množstvo, než je obvyklé, aby ste zabránili plstnateniu. Vlna je už sama o sebe jemná, a teda nevyžaduje také veľké množstvo aviváže.

Naše produkty nie sú testované na účinky proti SARS-CoC-2 (kmeň koronavírusu, ktorý spôsobuje COVID-19). Naše produkty nie sú klasifikované ako dezinfekčné prípravky, ale upratovanie má dôležitú úlohu pri vytváraní čistého a zdravého domova.

Všetky naše výrobky obsahujú biologicky rozložiteľné zložky a sú vhodné do septikov. Ak je váš systém zľahka odlišný oproti septiku alebo si nie ste istí, odporučili by sme vám kontaktovať výrobcu vášho systému a zistiť, či sú naše produkty vhodné.

Nenašli ste odpoveď

Kontakty